Dowiedz się więcej

Poradnik

Czym jest Material Design?

Rozmawiając o grafice, koniecznie trzeba również wspomnieć o rozmaitych jej stylach. Style graficzne, które dzisiaj wykorzystują graficy komputerowi są bardzo różne. Omówiony we wcześniejszym wpisie flat design nie jest jedyny. Innym jest material design, który przybliżymy nieco poniżej.

material-designMaterial design to nazwa, która od pewnego czasu pojawia się dość powszechnie. Mimo to większość z nas nie ma najmniejszego pojęcia czym jest material design. Pod terminem tym kryje się styl graficzny, który został stworzony przez Google. Cechuje się prostotą i ogromnym stopniem czytelności. Jednocześnie bez żadnego trudu dopasowuje się do rozmaitych płaszczyzn. Material design pojawił się w odpowiedzi na opisany powyżej flat design. Był reakcją na błędy stylu flat design, który ujawniły się podczas eksploatacji.

Początkowo material design był jedynie aplikacją Google. Dzisiaj jest globalnym stylem, który wzbudza ogromny zachwyt swoją prostotą. Cechuje się również użytecznością. Wszystkie te cechy sprawiają, że na dzień dzisiejszy nie brakuje osób, które sięgają właśnie po ten styl, tworząc strony internetowe.