Dowiedz się więcej

Poradnik

Co to jest „Flat Design”?

Kiedy rozmawiamy o grafice, bez wątpienia warto wspomnieć również o rozmaitych jej stylach. Wśród tych, które z całą pewnością zasługują na uwagę zalicza się flat design, czyli tak zwane projektowanie płaskie. Z czym wiąże się ten rodzaj grafiki? Na czym on polega? Gdzie może być stosowany?

Projektowanie płaskie polega na projektowaniu w sposób, który umożliwia pominięcie takich elementów, jak cieniowanie oraz gradienty. W cieniowaniu płaskim ogranicza się także do minimum liczbę stosowanych kolorów. Sięga się jedynie po płaskie kształty oraz topografię.

PrintFlat design to styl grafiki, którego popularność przypada dopiero na początek obecnego stulecia. Pojawił się on w wyniku rozpowszechniania publikacji elektronicznych, które wiążą się z nieco innymi wymaganiami niż publikacje tradycyjne. Flat design stosuje się dzisiaj również podczas projektowania stron internetowych. Dzięki temu strona jest bardziej czytelna zwłaszcza na urządzeniach mobilnych, za pomocą których dzisiaj coraz częściej korzystamy z Internetu.

Elementy graficzne zostają wówczas ograniczone do minimum. Te, które są odznaczają się ogromnym uproszczeniem. Dzięki temu strona nie nadwyręża zbytnio dopuszczalnego transferu danych. Jest również naprawdę dobrze wyświetlacza nawet na naprawdę małych ekranie. Z całą pewnością idea projektowania flat design będzie się nadal intensywnie rozwijała.